MP1D0511.jpg

produceri zeneszerzés képzés

 

KÖVETKEZŐ KÉPZÉSEINK

2024. február 6.

 
 

Függetlenül attól, hogy egy hangszer vagy egy szoftver kezelésére összpontosítunk a fejlődésünk során, előbb vagy utóbb olyan akadályokba ütközhetünk amiken sem a gyakorlás, sem a sound design tudásunk élesítése nem tud átlendíteni. A hagyományos szolfézs és zeneelmélet – habár jó alapokat adhat – átfogó szemléletmója miatt csak lassan vezet rá nagyobb összefüggésekre. Az idestova tíz éve futó Zenei Producer képzésünk mellé kitaláltuk nektek a méltó párt. A Produceri Zeneszerzés képzésünk létrehozása során nem kisebb célt tűztünk ki, mint egy olyan univerzális eszköztár átadását, amivel a jelenkor alkotóinak tevékenysége tudatosabbá, hatékonyabbá, szervezettebbé válhat.

Csapatmunka

Az imPro Schoolra jellemző, gyakorlat központú oktatási elvet követve, továbbfejlesztve, a képzés során egyéni és csapatban megoldandó feladatokkal, project prezentációkkal és írásbeli tesztekkel mélyítjük el a frissen szerzett információkat.

DAW vs. Kotta

A képzés során MIDI illetve hagyományos kotta használatára is sor kerül, mindkét esetben szabadon választható a hallgató által használt szoftver.

Időtartam: 5 hónap

Előadások: Kedd, Csütörtök 18:00 – 21:00

Oktatók: Orosz Mihály, Alpár Balázs

Csoport létszám: 10 fő

A képzés díja

390.000 Ft.- vagy 2 x 200.000 Ft.-

A Zenei Producer Képzésen végzett diákjaink számára 10% kedvezményt biztosítunk.


A KÉPZÉS TEMATIKÁJA

A képzés átfogó célja, hogy olyan egyéni eszköztárat fejlesszen a hallgatókkal, ami az alkotás során segíti a mélyről jövő önkifejezést, és a tudatos eszközválasztást is, a későbbiekben pedig segíti az önfejlesztést, egyéni fejlődést.

 

A ZENE PSZICHOLÓGIÁJA

A zenéhez való érzelmi és gondolati kapcsolódásaink fejtegetése a tudományos eredmények segítségével.

HAGYOMÁNYOS ZENEELMÉLET

A nélkülözhetetlen alapfogalmak megismerése a száraz definíciók mögött rejlő, élő zenei jelenségekre fókuszálva. A szigorú szabályok és a szabad felhasználás útjai.

GYAKORLATI ESZKÖZTÁR

Dallamépítési módok, variációs fejlesztések, akkordfűzések, játék a skálákkal, ritmus szervező ereje, fokozás eszközei, forma alakítása, hangszínek jelentősége.

STORYTELLING

Az érzetek, érzések, és asszociációk jelentősége. A történetmesélés alapvetései a szabad önkifejezéstől a direkt alkalmazott zenei helyzetekig.

ELEMZÉSEK

Technikák kipróbálása egy-egy track, album, előadó, vagy műfaj feltérképezéséhez, megértéséhez. Befogadói hozzáállás, elemzési szempontok, fontossági sorrendek, rendszerezési lehetőségek. Inspirálódás és zenei megoldások átvétele.

KONCEPCIÓK

Szemléletmódok, víziók, és workflow típusok  összehasonlítása. Kísérletezés és saját utak megtalálása.


 

HOL ÉS MIKOR ZAJLIK A KÉPZÉS?

Produceri Zeneszerzés képzésünk hibrid módon történik, tehát offline az imPro HQ-ban, a VI. ker. Teréz krt. 60.-ban, online pedig Zoom alkalmazáson keresztül zajlik.

A képzés februárban indul és 5 hónapig tart.

AMIT TUDNOD KELL BEIRATKOZÁS ELŐTT

A képzés elkezdéséhez hangszeres, szoftveres tapasztalat előny, de nem feltétel

A szoftverek beszerzéséről neked kell gondoskodnod (DAW, kotta szerkesztő)

A képzés DAW független, azonban fontos, hogy tudd használni az általad választott DAW alapvető funkcióit.

Mivel azt tapasztaljuk, hogy az emberek 99%-a jobb szeret a saját laptopján dolgozni, gépeket az órák és laborok során nem biztosítunk.

OKTATÓK

Orosz Mihály


A pécsi konzis évek után a Zeneakadémián végzett zeneismeret és ének-zene tanár szakon. Imád tanítani, pályája első éveiben egy budapesti ének-zene tagozatos gimnáziumban ötvözte nagy lelkesedéssel a klasszikus alapokat a modern zenei stílusokkal. Ha munkáról van szó, abszolút „zenei mindenevő” – zeneszerzőként írt már musicalt, filmzenét, otthonosan mozog az amerikai népzenei stílusokban, hangszerelt már indie rock és hárfás popzenét is, az imPro School zenei producer képzésének elvégzése során pedig még szorosabbra fűzte kapcsolatát az elektronikus zenei műfajokkal.Az NKA Hangfoglaló Program Poptanítás munkacsoportjának tagja, a „Legyen a könnyűzene is mindenkié!” konferencia szakmai előadója. Rendhagyó énekóráival, amelyen az élő és az elektronikus zenei műfajokba kalauzolja a középiskolásokat, harmadik éve járja nagy sikerrel az országot, miközben hol Budapesten, hol pedig Svájcban él és dolgozik.

Alpár Balázs


Alpár Balázs zeneakadémiai végzettségű, számos műfaji területen aktív zeneszerző, producer, filmzeneszerző és sound designer, az Európai Filmakadémia tagja. Hibrid kamara- és szimfonikus koncertdarabok, elektronikus és jazz-kompozíciók mellett nagyszámú filmzenei, színházi és reklámzenei alkotás fűződik nevéhez. Alkalmazott zenei produkciós műhelyét a legendás Pannónia Stúdió falain belül vezeti.
Többek között olyan mozifilmekhez, sorozatokhoz komponált zenét, mint az “ULTRA” (HBO Europe), “Egy kupac kufli”, “Virtuózok”, “Teljes szívvel”.
A MÜPA és a Klasszik Rádió hang-arculatának megalkotója, a Kedd Animációs Stúdió állandó zeneszerzője és sound designere. A közelmúltban olyan hazai és nemzetközi partnerekkel dolgozott együtt, mint az HBO, az AMC Networks, Zomborácz Virág, Szász Attila, Jankovics Marcell, M. Tóth Géza filmrendezők, Lackfi János költő, a Prima Primissima Gála, a Vodafone, a Philips, a General Electric, vagy az osztrák ORF rádióadó.
Komolyzenei zeneszerzést a budapesti, médiazeneszerzést pedig a bécsi zeneakadémián tanult, ahol a Popularmusik Institut kutatójaként doktori fokozatát is szerezte, műfajötvözések témában.
Hangszeres előadóként rendszeresen lép színpadra mint a Fugato Orchestra és a Fele Királyság együttesek vezetője és billentyűse. Koncertjein az elmúlt időszakban közreműködtek többek között Harcsa Veronika, Tompos Kátya, Tátrai Tibor, Hien, Delov Jávor (Random Trip), Nikola Parov, valamint Laár András.
Filmzenei karakter-fejlesztést és zeneszerzést rendszeresen oktat olyan intézményekkel és szakmai rendezvényekkel együttműködésben, mint az SZFE, a Pécsi Tudományegyetem, az Artisjus DEX, a Friss Hús és az Anilogue Nemzetközi Filmfesztivál, vagy a TEDx Danubia konferenciák.

KEDVEZMÉNYEK

Produceri Zeneszerzés hallgatóink különféle kedvezményekre jogosultak  – az alábbi lista folyamatosan bővül. A kedvezmények a gyártótól függően változhatnak.

  • Ableton szoftverek: 40%

  • Xfer Serum: 30%

  • iZotope: 50%

  • Fabfilter: 50%

  • Novation: 10%

  • Focusrite: 10%

  • Mackie: 15%

  • Genelec: 10%

  • Akai: 10%

  • Korg: 10%

  • Nord: 10%

  • Kurzweil: 10%

  • a Gainlab Studios szolgáltatásaira (mixing, stero- és stem mastering, retracking) a Zenei Producert végzett hallgatók a képzés végétől számított fél évig 40% kedvezményt kapnak


végzett diákjaink munkái